10x goedkope snacks waar iedere student van houdt

Deze lijst met goedkope snacks is precies waar je naar zoekt als je inspiratie wil voor je eetpatroon. De meeste snacks zijn kant-en-klaar en ideaal om mee te nemen naar college, makkelijk te snacken tijdens het studeren of voor ‘s avonds op de bank.

1. Zelfgemaakte popcorn

Goedkope snacks

Een zak popcorn in de supermarkt is (€0,95) niet duur! Maar je kunt ook kiezen voor een iets gezondere variant, namelijk de zelfgemaakte versie. Uit 1 zakje mais haal je gemiddeld 5 grote bakken popcorn. Super goedkoop en lekker! Benodigdheden:

  • Mais zoals deze variant (€1,02)
  • Scheutje olijfolie
  • Zout en peper

Bereiding: Doe een scheutje olie in een pan, voeg ongeveer 1/6 deel van de mais toe en doe een deksel op de pan. Wacht vervolgens tot de eerste maiskorrels beginnen te poppen en draai het vuur uit.

2. Mini worstenbroodjes

Een ideale snack voor een verjaardag of een avondje op de bank! De bereiding is namelijk gemakkelijk én snel. Je hebt enkel bladerdeeg en knakworstjes nodig. Hier vind je nog meer voordelige borrelhapjes. De prijs voor 20 hapjes is ongeveer €1,65. Benodigdheden:

  • AH knakworst (€0,99)
  • AH bladerdeeg (€0,65)

Bereiding: Je snijdt het bladerdeeg in reepjes, legt daar een half knakworstje op en vouwt het geheel dicht tot een rond geheel. Eventjes 10 minuutjes in oven en je hapjes zijn klaar!

3. Wraps

Wraps met roomkaas, kipfilet en wat ijsbergsla is toch wel een klassieker die wij koesteren. Als je niet van kipfilet houdt, kun je dit vervangen door zalm, salami of een vegetarische variant. Handig om mee te nemen naar school of voor tijdens de borrel! De prijs voor 8 gevulde wraps ligt op ongeveer €4,83. Benodigdheden:

  • AH wraps 8 stuks (€1,49)
  • Gar­lan Cream chee­se (€0,65)
  • AH Basic gerookte kipfilet (€1,69)
  • Ijsbergsla (€1,00)

4. Bakbanaan

goedkope snacks

Met dit stuk fruit kun je letterlijk alle kanten op. Iets minder ideaal om mee te nemen naar college maar top als je een dagje thuis studeert of voor in het weekend. Bekende snacks met een bakbanaan zijn gebakken banaan, bananenchips of bananenkoekjes. Een bakbanaan vind je steeds vaker in de reguliere supermarkten. Maar nog altijd kun je ze het beste kopen bij een toko. Hier kost een bakbanaan ongeveer €0,40.

5. Gekookt eitje

Met circa 75 calorieën per stuk is een hard gekookt ei en perfecte snack voor tussendoor. Daarnaast is het ook nog een hartstikke gezond. Met een tikkie zout en peper geeft een ei je een langdurig vol gevoel en is het rijk aan allerlei aminozuren. Vind je een ei wat saai? Snij ‘m in plakjes en leg het op een rijstwafel, cracker of boterham. Zes eieren kosten gemiddeld €1,30, wat neerkomt op €0,21 per ei. Cheap!

6. Nacho’s

goedkope snacks

We love nacho’s! Vooral met wat geraspte kaas, tomaat, jalapeño’s, zure room en natuurlijk guacamole! Zet een bakje of ovenschotel met alle ingredienten 5 á 10 minuten in de oven en smullen maar! Niet echt ideaal om mee te nemen naar college maar wel tijdens een fijne film op de bank! De prijs voor een goed gevulde schaal nacho’s is ongeveer 4 euro. Niet echt een budget prijs maar wel heeeel lekker! Benodigdheden:

  • AH Tor­til­la chips (€0,83)
  • AH Ja­la­pe­ño pe­per groen (€0,40)
  • 1 tomaat (€0,10)
  • De Zaan­se Hoe­ve Sour cream (€0,57)
  • Handje geraspte kaas (€1,00)
  • Guacamole (1 avocado geplet €1,09)

7. Appel met kaneel uit de oven

Deze snack is fantastisch als je thuis studeert. Een gezonde snack die even wat meer moeite kost maar het smaakt naar appeltaart! Do we need to say more? De prijs voor 1 portie is ongeveer 1 euro. Benodigdheden voor 1 persoon:

  • 2 appels (soort naar keuze) (€0,50)
  • 1 eetlepel kaneel
  • Handje rozijnen (€0,50)

Snijd de appel in stukjes en meng dit met de kaneel en de rozijnen. Eventjes 20 minuten in de oven en smullen maar!

8. Snoeptomaatjes

Een perfecte snack op ieder gewenst moment van de dag! Snoeptomaatjes zijn lekker, gezond en je hoeft er niks aan te doen. Koop zo’n handig emmertje in de aanbieding en je kunt weer een paar dagen vooruit. De prijs ligt dan ongeveer op 3 euro (in de aanbieding 2 euro).

9. Wentelteefjes

goedkope snacks

De traditionele wentelteefjes zijn een traktatie voor iedereen dit van zoet houdt! Er valt over te discussiëren of dit echt een snack is of juist meer onder de categorie ontbijt of lunch valt. De prijs van twee wentelteefjes is ongeveer €1,63 De bereidingswijze vind je op deze website. Benodigdheden:

  • Twee sneetjes oud brood (€0,30)
  • 500 ml halfvolle melk (€0,63)
  • 1 ei (€0,20)
  • 1 theelepel suiker
  • Halve theelepel kaneel
  • 20 gram boter (€0,50)

10. Yoghurt met aardbeien

Deze snack kun je eten als ontbijt, lunch of tussendoortje. Aardbeien zijn gezond, laag in calorieën en lekker zoet. Je kunt ervoor kiezen om er wat poedersuiker of honing overheen te strooien om de zure smaak iets te verminderen. In opbergbakje kun je dit gemakkelijk meenemen.

Alle kosten zijn gebaseerd op Albert Heijn (april 2019). De prijzen kunnen enigszins afwijken.

Lees ook: Voordelige borrelhapjes

Een reactie plaatsen

Sitemap